Округли сто, под називом "Нови правосудни закони у интересу свих грађана - изазови и решења" одржан је у хотелу "Metropol Palace", дана 8. новембра 2022. године од стране Удружење судија и тужилаца Србије (УСТ) у сарадњи са Правосудном академијом и Удружењем судија прекршајних судова (УСУДПРЕК).
Организатори конференције су подсетили на важност измена закона у складу са уставним амандманима и европским стандардима који треба да створе услове за ефикасније и одговорније правосуђе у Србији. Реч је о предлозима нових закона - Закон о судијама, Закон о јавном тужилаштву, Закон о Високом савету судства, Закон о Високом савету тужилаца и Закон о уређењу судова.
На Округлом столу говорио је између осталих и Небојша Ђуричић, судија Вишег суда у Београду и председник УО Форума судија Србије, где је изнео своје ставове о новим правосудним законима. На youtube каналу Правосудне академије преношена је конференција, а део у коме је говорио Небојша Ђуричић можете погледати на следећем линку:
0 КОМЕНТАРА
ОСТАВИ КОМЕНТАР